איך לבחור את הקייטרינג הנכון לאירוע בטבע?

 

הטבע מביא עמו אינספור אפשרויות לחגיגה באוויר הפתוח ותחת כיפת השמיים. חיבור לחוץ, ירוק עז או ים כחול עמוק, תפאורה מהפנטת הנשקפת מכל הכיוונים ואווירה מסוג אחר.
לא פלא אם כך שרבים בוחרים לקיים אירוע תוך דגש על חיבור לטבע ולחגוג "מחוץ לקופסה". אירוע בטבע מחייב היערכות מקדימה בשל תנאי השטח שעשויים להיות מאתגרים וכן ציוד רלבנטי כמו תאורה, ריהוט אלטרנטיבי, אוהלים, פתרונות אוורור או חימום, חיבור לתשתית חשמל או גנרטור שיעמוד בסטנדרטים גבוהים של איכות ובטיחות, שירותים ניידים ובמקרים מסוימים, הכנת הקרקע ופילוס השטח ליצירת דרכי גישה כולל אזור ייעודי לחנייה. התאמת האירוע למזג האוויר אף היא קריטית כאשר בקיץ יש צורך במאווררים תעשייתיים ובחורף בפתרונות חימום וניקוז מסוימים ובכל מקרה חשוב לתכנן גם את זרימת האירוע על מנת לבנות אותו נכון בין אם זה היכן יוצב המטבח המאולתר המתאים לתנאי שטח, אזור ההסעדה, החופה במידה ומדובר בחתונה, רחבת ריקודים, עמדת התקליטן וכל הכנה אחרת בהתאם לתוכנית האמנותית והקונספט הנבחר.
חלק בלתי נפרד מההצלחה של אירוע בטבע הוא בחירת הקייטרינג לשדרוג והעצמת החוויה הקולינרית. המטרה היא לבחור קייטרינג מקצועי שיודע לגבש תפריט עשיר המותאם לאירוע בטבע ומחזיק צוות מקצועי שיתפקד היטב בזמן אמת. 

בעת הפקת אירוע בטבע כדאי לשכור את שירותיה של חברת הפקות המתמחה בהפקת אירועים בטבע מהתכנון ועד אספקת הציוד והנוכחות ביום עצמו, פיקוח ובקרה על כך שהכל מתנהל כשורה על פי התוכנית ובהתאם לרצונותיהם וצרכיהם של בעלי השמחה והמוזמנים ליצירת חגיגה בלתי נשכחת בחיק הטבע. 

קייטרינג מותאם לוקיישן


בחירה שמשפיעה על ההצלחה היא החברה של הקייטרינג שתהיה בעלת ניסיון בזירת אירועי הטבע ולאחר מכן, גיבוש הקונספט. הכוונה היא לבחור מראש את סגנון התפריט ודרך ההגשה כך שיתאימו לאווירה. קיימות אופציות גסטרונומיות רבות. דוכני מזון הפכו בשנים האחרונות לאחד הטרנדים הבולטים בסצנת האירועים במיוחד אלה המתקיימים בחוץ ובצדק. היופי בדוכני מזון הוא שניתן לפזר אותם ברחבי האירוע, במרחב הפתוח וכך לאפשר תנועה חופשית ולתת לאורחים ליהנות גם מהנוף ומהיופי של המקום. אפשר לבחור דוכני מזון ממגוון סוגים לפי הקו הסגנוני הנבחר כמו למשל, דוכנים לפי ארצות כמו דוכן אסיאתי, דוכן ים תיכוני, דוכן איטלקי, דוכן מקסיקני או דוכנים בשיטת "מיקס אנד מאץ'" להרכבת מנה אישית לפי תוספות, מילויים ורטבים שונים כמו דוכן פוקאצ'ות או פלאפל. אפשרות נוספת היא להתחשב במזג האוויר ולהציע אוכל המתכתב עם תנאי האקלים כמו למשל, אוכל חם דוגמת מרקים ומאפים חמים וטריים, פשטידות ותבשילי קדרה למיניהם בעונה הקרה ואילו סלטים מרעננים, פלטת גבינות, שייקים בעונה החמה. 

אירוע בסגנון טבעי 


אחד הקונספטים הקולינריים המובילים בעת אירועים בטבע הוא התפריט הטבעוני המטיב להדגיש את החיבור לטבע באמצעות בחירת חומרי גלם שמתאימים לטבעוניים ללא אוכל מהחי אלא על טהרת הצומח – מנות מרעננות להפליא המתחברות גם לבריאות. אפשר לשאוב השראה מהמקום בטבע בו נערך האירוע – אוכל מהים לאירוע קרוב לים כמו דגה טרייה או אוכל בהשראת היער כמו מנות עם פטריות לאירוע המתקיים ביער. אפשר שהאוכל עצמו "ידבר" את הלוקיישן או רק שהמנות יקושטו מבחינה וויזואלית באלמנטים מתוך המקום כמו קישוטי צדפים, עלים, קערות הגשה מבמבוק ועוד. חשוב להתייחס גם לתמהיל מגוון של מנות מבחינת מנות המתאימות לילדים, פתיחים שקל לאחוז תוך כדי מינלגינג או מנות שקל יותר לאכול תוך כדי תנועה ובטבע וכן נבחרת קינוחים שתשאיר טעם מתוק בפה.